مجله تصويري
کد خبر: ۶۵۳۰
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵

تقویت باورهای دینی در جامعه موجب رشد همه امور خواهد شد

کارشناس امور فرهنگی تبلیغات اسلامی کوهدشت، بر ضرورت تقویت فرهنگ دینی در جامعه تاکید کرد و گفت: تقویت باورهای دینی در جامعه موجب رشد همه امور خواهد شد.

به گزارش منار به نقل از شبستان، "صیدولی جعفری"، کارشناس امور فرهنگی تبلیغات اسلامی کوهدشت، اظهار کرد: نهادینه‎سازی فرهنگ دینی در جامعه نیز امروز جامعه است.

وی افزود: نهادینه‎سازی فرهنگ دینی، موجب در کاهش ناهنجاری‎های اجتماعی و تقویت فرهنگ عمومی مردم نقش محوری دارد.

جعفری، با اشاره به نقش خانواده‎ها در نهادینه‎سازی فرهنگ دینی، گفت: خانواده به‎عنوان نخستین مکان پرورشی و تربیتی کودکان نقش بسزایی در تربیت دینی کودکان و آماده‎سازی آنان برای حضور در جامعه دارد. 

وی، با تاکید بر ضرورت توجه به ارکان آموزشی خانواده‎ها، خاطرنشان کرد: بالا بردن آگاهی خانواده‎های می‎تواند در  آینده کودکان و نوجوانان بسیار موثر باشد. 

جعفری، بیان کرد: در فرهنگ دینی و معرفتی ما یکی از موضوعاتی که عمیقا و دقیقا در اعمال و رفتار و گفتار ما ایفای نقش می‌کند، مسئله نیت است.

این کارشناس فرهنگی، با اشاره به اهمیت خلوص نیت در پیگیری امور، اذعان داشت: نهادینه‎سازی، خلوص نیت موجب سلامت امور خواهد شد.

وی بیان کرد: خلوص نیت، بسیاری از کارهای معمولی را به کارهای بزرگ و پرارزش تبدیل می‎کند.

جعفری، همچنین با اشاره به اهمیت نهادینه‎سازی فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف بستر سلامت خانواده و جامعه است. 

وی، ابراز کرد: جهت نهادینه‎سازی فرهنگ حجاب و عفاف به‎عنوان یکی از ضرورت‎های باورهای دینی مستلزم برنامه‎ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

کارشناس امور فرهنگی تبلیغات اسلامی کوهدشت، افزود: برای نهادینه‎سازی، گسترش و حفظ فرهنگ عفاف و حجاب باید از همه توانایی‎ها، اختیارات و امکانات موجود در نهادهای کشور  همچون  آموزش و پرورش، حوزه‎ها، دانشگاه‎ها، نهادهای اقتصادی و فرهنگی و ... بهره گرفته شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برچسب ها:  
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
ویسکرمی
|
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
0
0
ایشان در زمینه مسائل فرهنگی بسیار توانمند است
سلاحورزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
0
0
تحلیلی درستی از برنامه های فرهنگی داشته اند

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک