مجله تصويري
کد خبر: ۷۵۶۶
تاریخ انتشار: دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۵
مشاور امور استان های بعثه رهبری در حج و زیارت:
مشاور امور استان های بعثه رهبری در حج و زیارت:

20 هزار روحانی و مداح با کاروان ها به عتبات عالیات اعزام شده اند

مشاور امور استان ها و نمایندگی های بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت گفت: از ابتدای سالجاری ۱۹ هزار و ۷۲۱ مداح و روحانی از سراسر کشور به همراه کاروان ها به عتبات عالیات اعزام شده اند.

به گزارش منار، حجت الاسلام رجبعلی زمانی شامگاه دوشنبه در اولین گردهمایی روحانیون و مداحان عتبات عالیات استان لرستان که در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری ۱۹ هزار و ۷۲۱ مداح و روحانی از سراسر کشور به همراه کاروان ها به عتبات عالیات اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۴ هزار و ۳۹۷ نفر روحانی و پنج هزار و ۳۲۴ نفر مداح بوده اند، عنوان کرد: از این مجموع ۳۸۸ نفر شامل ۲۶۸ روحانی و ۱۲۰ مداح مربوط به استان لرستان بوده است.

مشاور امور استان ها و نمایندگی های بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت ادامه داد: بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت شامل ۲۱ منطقه و استان داخلی و سه منطقه در عراق است که به صورت ماهیانه برای روسای این مناطق جلسه برگزار می کنیم.

حجت الاسلام زمانی بر برگزاری کلاس های آموزشی برای روحانیون و مداحان پیش از آزمون سازمان حج و زیارت تاکید کرد و گفت: در نام نویسی اخیر بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت سه هزار و ۳۶۸ روحانی ثبت نام کردند که مدارک سه هزار و ۵۸ نفر از آنها تایید شده و ۲۹ بهمن ماه آزمون این روحانیون برگزار خواهد شد.

وی افزود: همراهی با زائر، مردم داری و حسن معاشرت، رعایت شئون روحانیت، مدیریت فرهنگی کاروان ها، التزام به قوانین بعثه و توانمندی جسمی از جمله ویژگی های لازم برای یک روحانی کاروان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک