مجله تصويري
کد خبر: ۷۶۶۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۷
مسئول بسیج هنرمندان لرستان در گفتگو با منار:
مسئول بسیج هنرمندان لرستان در گفتگو با منار:

کتاب «خُلق فاطمی» الگوی رفتاری و عملی برای نسل امروز است؛ لزوم توجه مسئولان استان به تعمیق سیره معصومین(ع)

مسئول بسیج هنرمندان لرستان گفت: کتاب «خُلق فاطمی» از مجموعه آثار دانشمند و ادیب توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین رمضان تیموری، الگوی رفتاری و عملی برای نسل امروز است.

فریبرز حاتمی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «خُلق فاطمی» در گفتگو با خبرنگار منار اظهار داشت: این کتاب از مجموعه آثار دانشمند و ادیب توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین رمضان تیموری در رابطه با سیره عملی و اخلاقی حضرت فاطمه زهرا(س) است.

وی عنوان کرد: این کتاب مجموعه ای ناب است که با بهره گیری از احادیث و روایات از زوایای مختلف زندگی آن حضرت و طیف وسیعی از رفتار ایشان از تربیت فرزند و آداب همسرداری تا ساده زیستی، انفاق، رازداری، حفظ حجاب، صبر وبردباری، پاسداشت مقام شهادت و... را بیان کرده است.

مسئول بسیج هنرمندان لرستان ادامه داد: ارائه الگوی رفتاری و عملی و ایجاد زمینه برای تأسی هرچه بیشتر نسل فعلی از شخصیت معصومین(ع) آن چیزی است که امروز دغدغه زندگی اجتماعی و نیز کانون توجه دشمن در جنگ نرم محسوب می شود و در این کتاب به خوبی به آن توجه شده است.

حاتمی با بیان اینکه برقراری ارتباط معنایی و مفهومی به شیوه این کتاب با تعمق و تدبر عالمان و محققان چیره دست و با ارائه مصادیق قابل فهم نتیجه و بهره مطلوب تری خواهد داشت، تصریح کرد: التفات و توجه برخی مدیران و مسئولان که ارتباط کمتری با موضوعات فرهنگی دارند و با وجود کثرت وظایف و مسئولیت ها، بخشی از ظرفیت های موجود را به این موضوعات اختصاص می دهند، نکته ای قابل توجه برای متولیان مستقیم امر فرهنگ است.

وی افزود: در هر حال استفاده و بهره گیری از ظرفیت های فکری استان در راستای تعمیق معارف و سیره معصومین(ع) و آشناسازی جامعه با این بزرگواران باید مورد توجه و اهتمام جدی همه مسئولان و مدیران استان قرار گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک