مجله تصويري
کد خبر: ۷۷۴۴
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹
در پی سکوت 6ماهه مسئولان نسبت به اجرای نمایش جنجالی؛
در پی سکوت 6ماهه مسئولان نسبت به اجرای نمایش جنجالی؛

خبرنگاران لرستانی خواستار برخورد با خاطیان تئاتر موهن شدند

خبرنگاران لرستانی با انتقاد از عدم برخورد مسئولان با مدیرکل توهین کننده به ساحت مقدس شهدا خواستار پی گیری این موضوع از مسئولان ارشد استان شدند.

به گزارش منار، نشست خبری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان به مناسبت بزرگداشت هفته شهید ظهر امروز درحالی برگزار شد که خبرنگاران لرستانی با انتقاد از عدم برخورد با مدیرکل توهین کننده به ساحت مقدس شهدا خواستار پی گیری این موضوع از مسئولان ارشد استان شدند.

حدود 6ماه قبل یعنی اوایل مهرماه همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس تئاتری به روی صحنه رفت که با نسبت دادن حرف ها و صحنه های غیر اخلاقی و ناروا به ساحت مقدس شهدا باعث رنجش خاطر بسیاری از هنرمندان انقلابی،خانواده های معظم شهدا،رزمندگان وایثارگران دوران دفاع مقدس شد.

تئاتری که همه ارزش و قداست های معنوی فضای جبهه را با دیالوگ های سخیف و دور از شأن زیرسوال برد تا جایی که این موضوع واکنش نماینده ولی فقیه در لرستان،مجمع نمایندگان استان در مجلس،شخصیت های برجسته سیاسی،فرهنگی و هنری و جمع زیادی از مردم ولایتمدار را در پی داشت.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به جای ترویج فرهنگ و ارشاد اسلامی به محلی برای ترویج بی فرهنگی تبدیل شده است تاجایی که یک مدیر بر مسندی تکیه کرده که خون هزاران شهید برای آن ریخته شده است و در مقابل توهین به شهدا نه تنها ناراحت نمی شود بلکه به دفاع تمام قد از این تئاتر موهن می پردازد و منتقدان را بی سواد خطاب می کند.

این که در یک جامعه اسلامی که برای امنیت و آرامش آن خون پاک هزاران شهید ریخته شده است یک مدیری به جایگاه والای شهیدان توهین کند و حرمت این عزیزان را زیر سوال ببرد و هیچ برخوردی هم از سوی مسئولان ارشد با آن صورت نگیرد جای بسی تأسف است.

با وجود این که از زمان نمایش این تئاتر موهن موج عظیمی از انتقادات، واکنش ها و بیانیه ها ازسوی طیف ها و اقشار مختلف بر روی درگاه های خبری مبنی بر محکومیت این تئاتر منتشر شد اما نه تنها کوچکترین برخوردی بعد از گذشت 6ماه با مسببان آن صورت نگرفت بلکه سکوت معنادار برخی مسئولان را هم در پی داشت.

اصحاب رسانه لرستان با انتقاد از سکوت مسئولان و عدم برخورد قانونی نسبت به این موضوع خواستار تسریع در احقاق حق حرمت والای شهدا شدند.

یکی از خبرنگاران لرستانی خطاب به مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران لرستان گفت: بزرگ‌ترین توهین به شهدا در این استان انجام شد ولی بنیاد شهید استان به عنوان متولی حمایت از حقوق شهدا و ایثارگران نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداد.

وی با بیان این که بنیاد شهید باید این موضوع را به‌طورجدی رسیدگی می کرد، گفت: مدیر توهین کننده به شهدا به شکایت از خبرنگاران دفاع کننده از حقوق شهدا اقدام کرده است درحالی که بنیاد شهید در مقابل توهین مدیرکل ارشاد برخورد قانونی انجام نداده است.

این خبرنگار لرستانی گفت: این تئاتر باعث ناراحتی همه کسانی شد که دل در گرو شهدا دارند اما مدیر کل توهین کننده نه تنها در این خصوص عذرخواهی نکرد بلکه به برخورد با منتقدان پرداخت تاجایی که در نشست خبری با اصحاب رسانه اجازه هیچ گونه سوالی در این خصوص را به خبرنگاران نداد.

یکی دیگر از خبرنگاران لرستانی در این نشست خبری در تشریح ماجرای روز اجرای نمایش گفت: در روز اجرا به همراه همسرم که از خانواده های معظم شهداست برای تماشای نمایش در سالن حضور داشتیم که دیدن صحنه های آن به قدری شرم آور بود که همسرم باناراحتی از این موضوع گفت که پدران شهید ما هرگز این چنین نبوده اند.

وی افزود: با گذشت 6ماه از اجرای تئاتر به دلیل عدم برخورد با مسببان این موضوع بغض سنگینی در سینه دارم چراکه به جای برخورد جایزه های متعدد به این تئاتر تقدیم شد.

این خبرنگار لرستانی گفت: خانواده های شهدا با دیدن صحنه های این فیلم بسیار ناراحت شدند تاجایی که برخی ها نتوانستند تحمل کنند و سالن را به نشانه اعتراض ترک کردند.

وی در پایان گفت: به نمایندگی از اهالی رسانه استان از مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنون دبیر شورای ترویج ایثار و شهادت استان می خواهیم که مراتب اعتراض خبرنگاران را نسبت به عدم برخورد با خاطیان این ماجرای تأسف بار را در اولین جلسه آتی به اطلاع مسئولان ارشد استان برساند و نتیجه را به اصحاب رسانه اعلام کند.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرافلاک

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک