مجله تصويري
کد خبر: ۷۸۳۴
تاریخ انتشار: شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۲
ویسکرمی در گفتگو با منار:
ویسکرمی در گفتگو با منار:

پخش زنده مناظره ها در تصمیم گیری مردم بسیار موثر است

تحلیلگر مسائل سیاسی و استاد دانشگاه گفت: اگر ستاد انتخابات و صدا و سیما می خواهند مناظره ها به تشخیص و انتخاب مردم کمک کند، باید مناظره ها به صورت زنده پخش شود.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار منار اظهار داشت: رجال سیاسی به کسی گفته می شود که در کوران حوادث پخته شده باشد و حداقل تکلیفش با موضع گیری هایش در حیطه فرهنگ، اقتصاد و سیاست کاملا مشخص باشد.

وی عنوان کرد: معمولا رئیس جمهور در شرایط خاصی قرار می گیرد که بدون آمادگی قبلی باید صحبت کند و حتی ممکن است کسانی با قصد تخریب با وی مصاحبه کنند بنابراین یکی از مزایایی که مناظره زنده دارد این است که هم مردم به شخصیت واقعی و اخلاقی وی پی می برند و هم استرس های وارده به واسطه مناظره ها، واقعیت ها را بیشتر درباره افراد نشان می دهد در صورتی که در پخش غیرزنده برخی از این مسائل رعایت نمی شود.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و استاد دانشگاه ادامه داد: یعنی شخص باید آنقدر به مسائل مسلط باشد که بتواند در برنامه زنده با مردم به طور مستقیم صحبت کرده و نظرات و برنامه های خود را بیان کند.

ویسکرمی با بیان اینکه برنامه زنده و پخش مستنقیم خیلی بهتر می تواند مردم را در تشخیص اصلح کمک کند، تصریح کرد: برنامه زنده توانایی های خیلی بیشتری نسبت به برنامه غیرزنده می خواهد چراکه امکان خطا در آن بسیار بیشتر بوده و شخصی که قرار است سررشته امور را به دست گرفته و شخص دوم مملکت باشد، باید هم به لحاظ روانی و شخصیتی و اخلاقی و هم به لحاظ بیان مطالب باید در یک شرایط نسبتا سخت آزمونی بدهد که برای مردم مشخص شود.

وی افزود: اگر ستاد انتخابات و صدا و سیما می خواهند مناظره ها به تشخیص و انتخاب مردم کمک کند، باید مناظره ها به صورت زنده پخش شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک