مجله تصويري
کد خبر: ۸۰۴۵
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱

۱۰۰ انبار احتکار کالا در لرستان کشف شد

مسئول بسیج اصناف استان لرستان گفت:۱۰۰ انبار احتکار کالا در استان لرستان کشف شد.

به گزارش منار، سرهنگ جمال ابدالی اظهار داشت: باتوجه به تدابیر اتخاذشده از سوی مسئولان، بنابر این شده که اتاق‌های تخصصی اصناف در هر شهرستان تشکیل شود که هدف از تشکیل این اتاق‌ها جذب و تشکیل پرونده‌ها نیست بلکه هدف این است که از ظرفیت علمی، فکری و تخصصی آنها  در اقدامات آموزشی و فرهنگی استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه بسیج تخصصی و بسبیج اصناف با ادارات صنعت و معدن و تجارت، تعزیرات و اتاق اصناف مرکز لرستان جلساتی تشکیل داده است افزود: در هر شهرستانی بسیج اصناف وجود دارد اما باتوجه به لزوم افزایش بازرسی‌ها برای کسبه و بازار در استان به این ادارات پیشنهاد داده شد تا از ظرفیت این نهاد به نفع مردم و مستضعفین استفاده شود و برخی از انبارهای احتکار در استان شناسایی شد.

 

مسئول بسیج اصناف، بازاریان و تجار استان لرستان عنوان کرد: تعداد انبارهای احتکاری که توسط بسیج اصناف استان کشف و شناسایی شده، 100 انبار احتکار کالا و گرانفروشی در کل شهرستان‌های استان با ارزش 7 میلیاردتومان است.

 

وی با تأکید بر اینکه بسیج هیچ‌گونه انتفاع شخصی از انبارهای کشف‌شده نخواهد داشت و در حکم قضاوت نیستند و برخوردی با مردم ندارد، بیان کرد: حدود 60هزار واحد صنفی در استان و 9 اتاق اصناف در شهرستان‌ها وجود دارد که در این شهرستان‌ها که اتاق اصناف مستقر است، حوزه مقاومت بسیج اصناف نیز وجود دارد.

 

 ابدالی تصریح کرد: سال گذشته اصناف استان برای زلزله‌زدگان کرمانشاه در طول یک هفته یک میلیارد و 400میلیون کمک کرده و ارسال این کمک‌ها نیز هم اکنون ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا:
سفیرافلاک